Японският външен министър: Моля ви, без Брекзит без споразумение!

Японският външен министър: Моля ви, без Брекзит без споразумение!

Японският външен министър Таро Коно призова днес Великобритания да не напуска ЕС без споразумение. Това е сценарий, чиито последици биха били неблагоприятни за японските компании, които работят в Обединеното кралство.

При всяка среща с представители на британското правителство това е една от основните теми: "Моля ви, без Брекзит без споразумение!", подчерта Таро Коно в интервю за Би Би Си.

Не искаме отрицателни последици за чуждестранните компании, сред които са и японските, допълни той, цитиран от АФП.

Японският първи дипломат уточни, че във Великобритания работят над 1000 японски компании. При развод без споразумение инвестициите биха могли и ще се свият, всичко е възможно, каза още Таро Коно.

Излизането на Великобритания от ЕС бе насрочено за 29 март, но впоследствие бе отложено за 31 октомври с надеждата чрез преговори да бъде намерено решение, което да позволи да се избегне хаотично напускане на евросъюза. Премиерът Тереза Мей бе принудена да подаде оставка, след като на три пъти не успя да прокара в британския парламент споразумение за Брекзит, което тя сключи с Брюксел през ноември, припомня АФП.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Терзиев за боклука в София: Няма да подпиша договор за 400 лв. щом в поръчката сме заложили 200
Министър Иванов и Бойко Борисов ще инспектират новопостроения участък от АМ "Хемус"
Русия подложи Украйна на масирани атаки с дронове и ракети тази нощ
Четири станаха жертвите на наводненията в района на "Елените"
Супермаркетите в Испания превземат ресторантите: готовите ястия чупят всички рекорди
Страдате ли от кариерна дисморфия?
На днешната дата, 5 октомври. Международен ден на учителя