Реклама от миналото: Една идея за света от 1968 г.


Любопитна кампания на телекомуникационна фирма в САЩ от 70-те години на 20 век разкрива очакванията и надеждите за бъдещето на американците, а може би и на мнозина сред останалите нации. 

Рекламата е била публикувана на 9 януари 1968 г. във вестник "Ада Ивнинг Нюз" в щата Оклахома. Тя е на компанията Southwestern Bell и представя прогноза за развитието на технологиите през далечната по онова време 2000 г.  Представя я Gizmodo.

Заглавието ѝ гласи „Казвате, че се чудите какъв ще бъде телефонът ви през 2000 г.? Ами, спрете! Защото ще научите какви фантастични технологични развития ви очакват само след няколко десетилетия“. Според текста телефоните в началото на 21 век ще са неразпознаваеми – обещание, което до голяма степен се сбъдва. Те ще имат екрани за видеокомуникация в реално време, цветни, излъчващи 3D видеоизображение. „С тях ще можете да пазарувате продукти за семейството, да разглеждате нови автомобили или да ги купувате, без да излизате от дома си“, очакват авторите.

„Електронно превключване на уредите в пробен период ще ни известява, когато сме звънели на заета линия и тя е вече свободна или ще прехвърля обажданията ни до друг телефон, докато сме вкъщи“, посочват те.

На базата на услугите, които тогава се ползвали, от американската компания предвиждат, че с идването на новото хилядолетие ще дойде времето на роботите хуманоиди, които пазаруват, помагат и в поведението си наподобяват хората.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България