Болниците в София са пред колапс

Болниците в София са пред колапс

Болниците в столицата са пред колапс. Ако натискът към лечебните заведения не отслабне до дни, приемът на пациенти ще стане невъзможен. За това предупреди директорът на столичната РЗИ, д-р Данчо Пенчев, в ефира на БНТ.

„Ще свършат възможностите на лечебните заведения да обслужват пациенти, защото персоналът е константна величина. Той не може да поеме повече от възложените му задачи, той е на ръба и няма как да обслужва още болнични легла“, каза той.

По думите на д-р Пенчев в София в момента са запълнени около 90% от разкритите легла за лечение на пациенти с установена коронавирусна инфекция.

„Ние не можем да гарантираме, че в рамките на тези 10 дни ние ще кажем: „Да, спряхме разпространението“. Нашата надежда е поне да запазим нивото на разпространението, което имаме до момента, а не да му позволим да върви нагоре“, обясни още д-р Пенчев.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Един век преди AI: Борсовият електрически балон, светлото бъдеще и Голямата депресия
Проф. Ива Христова: Супергрипът вече е в България
Българският лев (1880 - 2025): Животът на една валута
Банките припомнят: Настройването на платежните системи към еврото ще продължи до 2 януари
Синята зона остава безплатна до 4 януари
България през 2025 година: Протести, Шенген и една неуловима черна пантера (СНИМКИ)
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Холивудската звезда Джордж Клуни и семейството му получиха френско гражданство