Центърът за градска мобилност ще следи дистанционно за платеното паркиране

Политика за бисквитки

От днес Центърът за градска мобилност пуска специално оборудвана кола, която от разстояние ще засича дали паркираните автомобили са заплатили престоя си в синята и зeлената зона в София. Компютър в колата показва дали и как е платено паркирането. Ако компютърът отчита неплатено паркиране, служителите на ЦГМ ще проверяват и допълнително автомобила. При липса на плащане се поставя скоба, чието премахване струва 30 лв. и допълнително за всеки час престой според зоната, информира bTV.

За улеснение на софиянци, ЦГМ въвежда и нова услуга – изпращане на SMS на хората, чийто абонамент за синя или зелена зона изтича.

Припомняме, че от 22-ри януари жителите на столицата вече се известяват с SMS от Центъра за градска мобилност, когато колата им е вдигната от паяк. В текстовото съобщение от телефон 1902 се посочва на кой наказателен паркинг могат да си потърсят автомобила. Целта на промята е да се спести времето на шофьорите, нарушили правилата за паркиране в столицата и да им спести време да разберат на кой паркинг е отведен автомобилът им. Причината – забавянето при освобождаването на моторното превозно средство води до натрупване на допълнителни такси за всеки ден престой на наказателен паркинг. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Испански медии: Българският пилот Никола Цолов влиза във Формула 1 от 2027 година