България с пет медала от Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Памплона
Българските състезателки спечелиха общо пет медала (два златни и три сребърни) на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в испанския град Памплона. На финалите на отделните уреди днес Стилияна Николова взе злато на бухалки и сребро на топка, а ансамбълът се класира втори на три топки и две ленти, предава БТА.
Вчера Боряна Калейн стана шампионка в многобоя, а Николова се нареди втора. Калейн пропусна днешните финали заради контузия на глезена.
Стилияна Николова изигра много силно композицията си с бухалки и беше оценена с 33.450 точки, а на топка зае втората позиция с 32.600 точки, а първа е Дария Варфоломеев (Германия) с 33.300 точки. Българката завърши четвърта на финала на лента с 29.600 точки с грешка. Българският щаб подаде контестация за оценката, но тя беше отхвърлена. На обръч Николова допусна сериозно изпускане на уреда и остана осма с 29.050 точки.
На обръч златото взе Маргарита Колосов (Германия) с 31.850 точки, а на лента първа е сънародничката й Дария Варфоломеев с 31.450 точки.
Българският ансамбъл спечели сребърен медал на финала на топки и ленти с оценка 28.700 точки и остана пети на пет обръча с 29.000 точки, както и на пета позиция в многобоя вчера. Новият състав Вая Драганова, Женина Трашлиева, София Иванова, Рейчъл Стоянов, Маргарита Василева и Камелия Петрова тренира заедно от около месец.
Италия спечели титлата на топки и ленти с 29.600 точки, а на трето място е Азербайджан с 27.550. На обръчи отново първи са италианките с 36.050 точки, пред Испания с 31.650 и Азербайджан с 31.000 точки.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
The Guardian: Шри Ланка се превръща в център на киберпрестъпността в Югоизточна Азия
Свят |Тръмп отрече информацията, че САЩ ще инвестират в Иран
Свят |Пламен Тодоров е новият директор на Агенцията за финансова инспекция
Политика |България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през първото тримесечие на 2026 г.
ЕС |След споразумението САЩ-Иран: Състоянието на 500-те най-богати хора в света нарасна за ден с историческите 336 млрд. долара
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Политика |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
България |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.