Григор Димитров загуби от Анди Мъри на финала на турнира в Пекин

Григор Димитров загуби финала на турнира в Пекин. В мача за титлата българският тенисист бе победен от водача в схемата и световен №2 при тенисистите Анди Мъри от Великобритания с 6:4, 7:6(2), предаде агенция "Фокус". Мачът продължи час и 57 минути.

Мъри спечели първия сет с ранен пробив. Във втората част шотландецът отново стигна до ранен пробив в подаването на българина. Димитров обаче успя да го върне в десетия гейм за 5:5, след което вкара мача и в тайбрек. В него Мъри показа по-здрави нерви и стигна до 40-ата си титла от турнири на Асоциацията на професионалните тенисисти. Димитров загуби трети финал от началото на годината. Двамата тенисисти се срещнаха за 11-и път при професионалистите, като Мъри постигна осмия си успех.