Коста Рика победи Япония, оставяйки Германия на дъното на група Е на Мондиала

Коста Рика победи Япония с 1:0 в мач от група Е на Мондиал 2022. Така Коста Рика завърза битката за елиминационната фаза в групата, като събра 3 точки. Толкова имат Япония и Испания, а с 0 точки е Германия. По-късно тази вечер е гвоздеят на груповата фаза на Мондиал 2022 между Бундестима и "Ла Фурия", предава gong.bg.

Двубоят започна в равностойно темпо, като в първите няколко минути двата тима не предприемаха сериозни рискове и предпочитаха да действат на сигурно. След първото полувреме двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство 0:0.

Втората част започна отлично за Япония. Само в рамките на две минути след почивката, „самураите” стигнаха до два страхотни шанса за гол. Първо Хидемаса морита стреля много добре от границата на наказателното поле, но Кейлор Навас актобатично спаси с една ръка.

Малко след това резервата Ито също пробра късмета си с удар с глава, но и този път Навас нямаше особени проблеми и улови топката.

В 80-ата минута Коста Рика излезе напред в резултата. Отбраната на японците сбърка пред наказателното поле, което позволи на Техеда да подаде към Фулър. Защитникът отправи техничен удар, който след рикошет стана неспасяем за Гонда - 0:1.