Ще спре ли Милан Ювентус за Суперкупата на Италия

Политика за бисквитки

Ювентус и Милан излизат тази вечер в двубоя за Суперкупата на Италия. Срещата ще се играе в Джеда и ще противопостави двата отбора, които са печелили отличието рекордните 7 пъти, предаде sportal.bg. "Бианконерите" са безспорният фаворит заради тоталната си доминация в италианския футбол през последните години, а и заради по-добрата си моментна форма.

В Милан обаче са амбицирани да вдигнат трофея и да зарадват изстрадалите си привърженици. "Росонерите" са обнадеждени от факта, че Юве загуби три от последните си четири мача за Суперкупата. През 2014 година "старата госпожа" отстъпи след дузпи на Наполи, през 2016-а по същия начин падна от Милан, а през 2017-а загуби драматично с 2:3 от Лацио.

Ювентус направи дубъл на домашната сцена през миналия сезон, затова ще си оспорва трофея с финалиста за Купата на Италия. До момента Юве освен 7-те победи, има и 6 загубени финала, докато успеваемостта на Милан за Суперкупата е по-добра: 7/10.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката