Станимира Петрова отстрани световна шампионка по бокс в първия си двубой в Париж

Българската боксьорка Станимира Петрова спечели първия си двубой на олимпийските игри в Париж. В категория до 54 килограма знаменоската на делегацията ни на церемонията по откриването победи световната шампионка Хуан Шао-вън от Тайван с 4-1 съдийски гласа на осминафиналите, предаде БНР.

Петрова, за която това беше трето олимпийско участие, започна уверено двубоя и вкара няколко десни крошета в лицето на азиатката, която обаче изравни играта. В крайна сметка рундът беше в нейна полза във фишовете на съдиите.

Тайванката атакуваше повече в следващите три минути и реферите го отсъдиха за Хуан.

В решителната трета част битката беше равностойна. 20 секунди преди края 33-годишната Станимира прати на пода съперничката в нокдаун, което предопредели изхода на двубоя.

"Трудна среща беше. Съперничката е добра боксьорка, ръстова, но се радвам, че успях да се събера. Погледнах Стефка Костадинова след втория рунд и разбрах, че не мога да загубя", заяви Петрова след победата пред БНТ.

Това бе първи успех за българката на олимпийски игри, но само още един успех ще ѝ донесе поне бронзов медал.