Опра Уинфри и Рийз Уидърспун инвестираха в бранд за бельо

Политика за бисквитки

Опра Уинфри и Рийз Уидърспун инвестираха в бързо напредващия производител на бельо Spanx. Това съобщиха от компанията, след като завършиха продажбата на мажоритарен дял, при която оценката на бранда достигна 1.2 млрд. долара, предаде „Ройтерс“.

С инвестиция е участвала и основателката на приложението за онлайн запознанства Bumble, Уитни Улф Хърд. Други нови инвеститори включват основаните от жени фондове G9 Ventures и Able Partners.

„Опра бе голяма причина за ранния успех на Spanx, когато го нарече едно от нейните емблематични „любими неща“ през 2000 година“, каза в изявление основателката Сара Блейкли, която към момента е изпълнителен председател.

Blackstone, която купи мажоритарния дял в Spanx, планира да разшири компанията в световен мащаб и да ѝ помогне да разшири онлайн бизнеса си. Предишни свои инвестиции фирмата е влагала в Bumble, както и в медийната компания на Уидърспун, Hello Sunshine.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гърция налага строг контрол за мотоциклети, скутери и електрически тротинетки в града и на пътя
ЕК с препоръки към България за антикорупционни мерки, част от тях са в ПВУ
Китай е построил огромни военни комплекси и съоръжения до силози за ядрени ракети
С над 3,5 милиона посетители Централни хали отбелязва своя втори рожден ден
Седмица преди Световното по футбол: Хаос, недовършени ремонти и протести по улиците на Мексико Сити
На днешната дата, 5 юни. Световeн ден на околната среда
Зеленски предложи среща лице в лице в отворено писмо до Путин
Времето: Топло със следобедни валежи