19 ранени при серия експлозии в чешки завод

19 ранени при серия експлозии в чешки завод

Най-малко 19 души, сред които и четирима пожарникари са ранени при поредица от експлозии, последвани от пожар, в завод в Чехия, в който се ликвидират остарели боеприпаси, съобщиха международните агенции, като се позоваха на официално съобщение от властите.

Причината за тежкия инцидент е злополука. Експлозиите са станали в хале на завод,  близо до град Поличка, Централна Чехия.

Според официалното съобщение на властите първата експлозия е станала по обед, около 11 ч. местно време (12.00 ч. българско време). Двайсетина минути по-късно тя е била последвана от други взривове.  При експлозиите са били ранени общо най-малко 19 души, в това число четирима пожарникари. Трима от пострадалите са в тежко състояние. Те са с висока степен изгаряния и са били транспортирани с  с хеликоптер в болница.

Ситуацията е била овладяна  около 14 ч. местно време. Засегнатата от взривовете сграда е изолирана от останалата част от завода, което е предотвратило по-големи поражения.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Освобождават Никола Саркози от затвора
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 10 до 16 ноември
Кметът на София: Субсидията за градски транспорт на столицата липсва в проектобюджета
Обвинения: Висшите шефове на BBC подадоха оставки заради монтаж на реч на Тръмп
Бедни и богати: Различията в доходите между Източна и Западна Европа остават дълбоки
Economic Times: Шпиони на Пакистан са се опитали да откраднат технологията на руските ракети С-400
Фармацевтичният гигант Pfizer купува разработчик на препарати срещу затлъстяване за 10 млрд. долара
Прощално: Милиардерът Уорън Бъфет ще обяви последното си писмо до акционерите