Двама загинаха след руска въздушна атака над училище. 60 души остават под развалините

Двама загинаха след руска въздушна атака над училище. 60 души остават под развалините

Двама души са загинали, а 7 са били ранени при руска бомбардировка на училище в украинското село Билохоривка, в което се били скрили около 90 души. Най-вероятно са загинали 60 души, останали под развалините. Това съобщи губернаторът на Луганска област Сергий Гайдай, цитиран от Ройтерс и БТА. 

Междувременно, украинските бойци в обсадения металургичен комбинат "Азовстал" в Мариупол, последното гнездо на украинска съпротива срещу руските сили в града, се зарекоха да продължат да се бият, докато са още живи, предава Ройтерс.

"Ще продължим да се бием, докато сме още живи, за да отблъснем руските окупатори. Нямаме много време, подложени сме на ожесточен обстрел", каза на онлайн пресконференция капитан Святослав Паламар, заместник-командир на украинския полк "Азов".

Той призова международната общност да помогне за евакуирането на ранените войници от комбината в Мариупол. Припомняме, че вчера стана ясно, че вече са евакуирани жените, децата и възрастните, които седмици наред се укриваха в завода "Азовстал" в Мариупол. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Земетресение с магнитуд 8,7 разлюля руския полуостров Камчатка
Цените на лекарствата в евро ще бъдат публикувани още през август
Времето: Топло с валежи в южната и източната част на страната
Борба с ниската раждаемост: Китай въведе годишно плащане по 500 долара „майчински капитал“ на дете
Преговори между САЩ и Китай приключиха без удължаване на търговското примирие, Тръмп ще вземе окончателното решение
Половината от учениците в професионалните гимназии са с квалификация, която не се търси на пазара на труда
Неочакваният печеливш от търговската сделка между САЩ и ЕС
Благоприличието преди всичко: Френски курорт ще глобява полуголите туристи