Камарата на представителите на САЩ одобри 13,6 млрд. долара за Украйна

ЕС

Камарата на представителите на САЩ одобри 13,6 млрд. долара помощ за Украйна и нейните европейски съюзници в сряда вечер. Сега следва одобрение на Сената, каквото е възможно да има до края на седмицата.

„В Украйна се води война. Имаме важна работа, която вършим тук“, коментира председателят на Камарата на представителите, Нанси Пелоси, пред репортери, цитирана от „Гардиън“. По думите ѝ демократите в Сената ще се нуждаят от поне 10 гласа от Републиканската партия, за да приемат решението.

В своя публикация CNN обобщава по резюме на законопроекта, че най-голяма част от средствата – 6,5 млрд. долара, отиват в Министерството на отбраната на САЩ, за да може да разположи войски в региона и да изпрати отбранително оборудване в Украйна. От данни на Комисията за бюджетни кредити става ясно, че 4 млрд. долара са заделени за хуманитарна подкрепа за бежанци, бягащи от Украйна, както и за разселените.

Ако бъде одобрен от Сената, законопроектът ще осигури близо 1,8 млрд. долара за подкрепа на икономическите нужди на Украйна и нейни съседки, включително киберсигурността и енергетиката.

Предвиждат се и 25 млн. долара за Американската агенция за глобални медии, предназначени за борба с дезинформацията в новинарски издания в чужбина. Други 120 млн. долара са за подкрепа на местни активисти и журналисти в Украйна.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как да намерите работа, която ви носи удовлетворение и щастие?
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Екстремните горещини в Италия се отразяват пагубно върху пазара на пармезан
Кибератака доведе до спиране на малка електроцентрала на Острова
25 безполезни, но много любопитни факти
Мицотакис подготвя нов икономически пакет, предвиждащ по-ниски данъци и подкрепа за средната класа
Слънчево и горещо в неделя, следобед се очакват гръмотевични бури
Пореден рекорд: „Одисея“ на Нолан стана най-касовият филм със степен на възрастово ограничение
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Кратка история на автомагистрала „Тракия”