Кръстиха летище на Роналдо

ЕС

Летището на остров Мадейра официално получи името на голмайстора на Реал Мадрид и португалски национал Кристиано Роналдо.

От вчера обектът вече се нарича „Международно летище Мадейра – Кристиано Роналдо“, който е родом от Мадейра. На острова се намира също и музей на футболиста.

По време на официалната церемония  присъстваха португалският президент Марсело Ребело де Соуса, както и премиерът Антонио Коща.

„Благодарен съм, че присъствам на тази церемония. Да назоват летище в моя чест е нещо особено. Всички знаят, че се гордея с моята родна земя и страна. Благодаря на президента на остров Мадейра и мой приятел Мигел Албукерке за смелостта и решителността по този въпрос. Никога не съм го молил за това, но признавам, че се чувствам щастлив”, заяви Роналдо.

„Знам, че за някои това бе неприемливо, но не съм лицемер и се радвам, че други присъстват тук в този момент. Всичко е нормално - ние живеем в демократична страна и всички са свободни да изказват мнението си. Аз самият винаги предпочитам тези, които директно изразяват своята гледна точка. Знам каква отговорност лежи на плещите ми. Ще се старая винаги да възхвалявам Португалия и особено Мадейра”, допълни Роналдо.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Кратка история на автомагистрала „Тракия”