Макрон: Медиите наговориха много глупости по случая „Бенала“
Френският президент Еманюел Макрон обвини медиите, че са "наговорили много глупости" по случая с уволнения член на канцеларията му Александър Бенала, предадоха Франс прес и ТАСС, цитирани от БТА.
"През последните дни наговорихте много глупости за заплати, привилегии. Всичко това е невярно", каза Макрон пред журналисти от новинарските телевизии Бе Еф Ем и Си-нюз.
"Гражданите, които работят и честно си плащат данъците тези дни чуха от вас немалко глупости. Медиите понякога грешат и трябва да поправят грешките си", каза президентът.
Макрон заяви, че наложената на Бенала санкция за побоя над двама души по време на първомайско шествие е била пропорционална. "Иначе щях да им кажа да наложат друга", добави той, имайки предвид служителите на канцеларията му, които предложиха наказанието.
В началото на май Бенала беше отстранен от длъжност за 15 дни и противно на първоначално изявление на президентството е получавал заплащане през този период. Тази сума ще се удържи от платения му отпуск при уволнението му.
Впоследствие се разбра, че Бенала е използвал неправомерно даден му от полицията служебен видеозапис на инцидента и тогава срещу него започна процедура за уволнение.
Александър Бенала "допусна истинска и тежка грешка, която изживях като предателство. Той бе наказан за тази грешка. Когато допусна втора грешка, той бе наказан по-строго, с уволнение", заяви Макрон.
В предишно изказване пред министри и депутати от партията си "Република, напред" Макрон осмя слухове по адрес на Бенала, като заяви, че Бенала никога не е разполагал с кодовете за изстрелване на ядрени ракети, никога не е имал служебно жилище от 300 кв. м в сграда на президентската администрация в Париж и никога не е получавал заплата от 10 000 евро.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Президентът на FIFA посети съблекалнята на Иран и подкрепи играчите
Спорт |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |Председателят на Европейския парламент иска разследване срещу евродепутат, близък до Русия
ЕС |Франция се подготвя за тежка гореща вълна от 39 градуса в близките дни
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |Футболен хазартен спекулант загуби 1 млн. долара след залог за Испания в мача с Кабо Верде на Световното
Спорт |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Политика |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.