Ню Йорк се отказа от найлоновите торбички

Ню Йорк се отказа от найлоновите торбички

Ню Йорк, една от световните столици на консуматорството, забранява от днес найлоновите торбички за еднократна употреба в повечето магазини, информира Франс прес, цитирани от Nova. Мярката, която е плод на четиригодишни усилия, е все още рядко срещана в САЩ, отбелязва агенцията.

Живеещите 8,5 милиона души в американската финансова столица, както и целият щат Ню Йорк, твърдят, че са ангажирани с опазването на околната среда, но им е трудно да направят тази крачка поради навика касиерите да опаковат хранителните им стоки. Същото важи и за храната, доставяна до домовете им - в торби, често пъти двойни за допълнително подсилване.

През 2016 година най-големият град в САЩ прие закон за облагане на всяка торбичка с данък от 5 цента, но той бе отменен на щатско равнище.

През април 2019 г. парламентът на щата Ню Йорк най-накрая даде зелена светлина на нов закон, с някои изключения, който влиза в сила тази неделя.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Пеевски иска да се закрие Агенцията за публичните предприятия и контрол
Гърция евакуира туристи с катери на морската охрана заради бушуващите пожари
Доц. Кунчев: Има леко увеличаване на заболеваемостта от COVID-19, но ситуацията не е притеснителна
Тръмп и Путин ще се срещнат във военновъздушната база Елмендорф-Ричардсън в Анкоридж
Лондонската полиция конфискува стотици луксозни коли за опасно шофиране
Зеленски изключи възможността за отстъпване на Донбас
"Алфа Рисърч": Все повече българи подкрепят влизането ни в еврозоната
Китай създава чрез сливане най-голямата корабостроителна компания в света