Построиха първия мост между Китай и Русия

Построиха първия мост между Китай и Русия

Първият мост над река Амур, свързващ Русия и Китай, е вече построен. Очаква се трафикът по съоръжението, което установява директна връзка между руския град Благовещенск и китайското градче Хейхе, да тръгне в началото на идната година.

Десетилетия наред Русия държеше Китай настрани от този район. Тези руски територии са богати на полезни изкопаеми, но много слабо населени и Кремъл се опасява от прекомерно разрастване на китайското влияние.

Западните санкции заради анексирането на Крим от Украйна обаче  доведоха до построяването на моста, както и на газопровода „Силата на Сибир”, който трябва скоро да бъде открит тържествено от Владимир Путин и Си Дзинпин.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Белият дом: САЩ обсъждат варианти за придобиване на Гренландия, включително използването на военни средства
Как Дания отказа на САЩ $100 млн. в злато за Гренландия преди 80 години?
Министерство на финансите: Периодът на двойно обращение на левове и евро няма да се удължава
Израел е готов да строи селище, което ще раздели Западния бряг на две
"Спаси София" иска Терзиев да обяви бедствено положение в пет района заради боклука
Започва изплащането на първите пенсии в евро
Наградният фонд на Australian Open достигна рекордните 74,89 милиона долара
Учени откриха странен горещ обект в космоса, който не би трябвало да е там