Северна Корея изстреля ракета с неуточнени параметри

Северна Корея изстреля ракета с неуточнени параметри

Северна Корея изстреля днес в източна посока ракета с неуточнени засега параметри, съобщи оперативното командване на въоръжените сили на Южна Корея, цитирано от осведомителните агенции. 

Стартът на ракетата е бил около 16,30 ч. местно време от полигон в северозападната провинция Северен Пьонан, се казва в съобщението. В него не се дават други подробности, но някои наблюдатели твърдят, че ако това е ракета с голям обсег, каквито Пхенян изпробва през 2017 г. и Вашингтон го заплашваше с война, това ще е знак, че комунистическият Север загърбва дипломацията. 

В края на миналата седмица КНДР изстреля от източното си крайбрежие няколко ракети с малък обсег, които прелетели между 70 и 200 км и паднали в Японско море, припомниха Асошиейтед прес, Ройтерс и ТАСС. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бонусът на Дивия запад: Рио де Жанейро дава парични награди на полицаите за убити престъпници
Желязков пред Тръмп: Стратегическото партньорство е ключово за развитието на отношенията ни
САЩ ще разсекретят документи за мистериозното изчезване на една от първите жени пилоти
Италия ще защитава световната си титла във волейбола срещу България
На днешната дата, 28 септември. Рождениците днес
Дронове са забелязани близо до най-голямата военновъздушна база на Дания
Гърция се готви за бури и наводнения заради рязко влошаване на времето
Времето: Значителна облачност с превалявания и лек хлад