Удължиха стачката на берлинските летища до сряда

Удължиха стачката на берлинските летища до сряда

Стачката на двете берлински летища "Тегел" и "Шьонефелд" е продължена до сряда сутринта, съобщи синдикатът Verdi, цитиран от ДПА.

След стачката в петък, наземният персонал на двете летища първоначално беше обявил стачката си за днес от 4 часа сутринта местно време до 5 часа утре сутринта. Сега протестът е продължен до сряда, 5 часа сутринта местно време.

За днес е обявена отмяна, или отлагане на около 650 полета на двете летища. На "Тегел" отменените полети ще бъдат най-малко 448, а на "Шьонефелд" - 194, уточниха говорители на двете летища.

Пътниците са призовани да се свържат с тяхната авиокомпания, за да получат информация за полета си, преди да отидат на летището.

Протестът е за заплащането на около 2000 души наземен персонал, което синдикатът иска да бъде увеличено от 11 на 12 евро на час, като част от едногодишен колективен договор. По спора вече имаше няколко кръга преговори, но без успех. Работодателят предлага увеличение от 10 цента за четири години.

Според информация от сайта на Летище София, всички полети от и за Берлин са отменени днес.

Източник: БТА

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как се променят правилата за платеното паркиране в София?
Изследване на ДНК: Хитлер е имал висок риск от аутизъм, биполярно разстройство и шизофрения
И Си Дзинпин няма да присъства на срещата на Г20
Борисов: Нито Борисов, нито Пеевски може да си позволи да купува рафинерията
Теодор Георгиев, Нестле България: Гората не расте за ден, но живее за поколения
Диамантена брошка, изгубена от Наполеон при бягството му от Ватерло, се продаде за 4,4 милиона долара
Как ще се променят доходите ви след осигурителните промени през 2026 г.?
Шокиращи цени на месото отказват от щандовете и от гиросите купувачите в Гърция