Изкуственият интелект на Facebook засича 94.7% от речта на омразата

Изкуственият интелект на Facebook засича 94.7% от речта на омразата

Изкуственият интелект на Facebook засича 94.7% от публикациите с реч на омразата, които биват премахвани от платформата.

Главният технологичен директор на социалната мрежа, Майк Шрьопфер разкри този факт, добавяйки, че софтуерът значително се е подобрил – през 2017 г. този показател е отчитал едва 24%, предаде CNBC.

Речта на омразата е един от най-големите проблеми на социалните медии, включително Facebook, Twitter и TikTok, които назначават хиляди модератори на съдържание по света, за да преглеждат постове, снимки и видеа, споделяни в платформите им.

В сряда, над 200 модератори на създадената от Марк Зукърбърг компания заявиха в отворено писмо, че животът им е бил рискуван, след като били принудени да се върнат в офисите си по време на пандемията от новия коронавирус.

Хората сами по себе си не са достатъчни, затова и технологичните гиганти стават все по-зависими от изкуствения интелект.

„С милиардите потребители, използващи нашите платформи, разчитаме изкуственият интелект да мащабира работата си по прегледа на съдържанието и да автоматизира решенията, когато е възможно“, обясни Шрьопфер. „Целта ни е да забелязваме речта на омразата, дезинформацията и други форми на нарушаващо политиката съдържание бързо и точно“, добави още той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изненадващ ход: Путин се е обявил за "нулево" обогатяване на уран от Иран
Министерството на здравеопазването дава препоръки за безопасно хранене през летните месеци
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Приходите от мита в САЩ достигнаха нов рекорд за една фискална година
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Времето: Слънчево с температури до 37 градуса
Тръмп защити главния прокурор на САЩ за разследването на „делото Епстийн“
Брюксел планира нов данък за големите компании, за да увеличи бюджета на ЕС