Започна конференцията за разработчици на Facebook (снимки)

Започна конференцията за разработчици на Facebook (снимки)

В Сан Хосе, Калифорния, започна годишната конференция за разработчици на Facebook - F8.

Събитието беше открито лично от създателя на компанията Марк Зукърбърг, който направи обръщение по повод разтърсилия Щатите случай от последните дни, при който 37-годишен мъж излъчи с видео на живо в социалната мрежа как провежда кратък разговор със случаен дядо на улицата и после го застрелва в главата. Facebook отнесе хиляди критики от потребители и наблюдатели след като стана ясно, че тя е свалила видеото със случая над 2 часа след публикуването му. Нейни представители коментираха, че забавянето се дължи на факта, че първият сигнал от потребители за него е достигнал до Facebook близо 2 часа след видео излъчването. Над 20 минути по-късно клипът с убийството е изтрит. 

"Нашите сърца са със семействата и приятелите на Робърт Годуин" - убития 74-годишен човек, каза Марк Зукърбърг пред публиката, информриа BBC News. 

Час по-рано в САЩ стана ясно, че убиецът се е самоубил. Той беше национално издирван в страната. 

"Имаме много работа за вършене и ще продължим да правим всичко по силите си да предотвратяваме трагедии като тази да се случват", коментира още Зукърбърг. 

На конференцията той представи нови планове на Facebook да включи преживявания на добавената реалност в нейните мобилни приложения, като Messenger. Той посочи, че в близкото бъдеще вероятно ще бъде много по-често срещано да се поставят дигитални обекти във видео и да се гледа излъчване на живо на мобилните телефони.

Анимирани художествени добавки ще бъдат налични и видими в определени физически местонахождения, например чрез пускане на камерата чрез мобилно приложение. Добавената реалност (Augmented reality) ще помогне на компанията да смеси дигиталната среда с реалната по изцяло нови начини. Според нея това ще помогне тя да направи физическата реалност по-добра. 

Потребителите ще могат да участват във видео обаждания с виртуална реалност от телефоните си. 

3D филтри, които може да се поставят в сцени от реалния живот, като тези на конкурента Snapchat, ще бъдат изпробвани като демо версии. 

Нови преживявания с виртуалната реалност ще направят ползването на очилата Oculus Rift още по-впечатляващо. В тази връзка се очаква да има Facebook Spaces - място, където приятелите да могат да стоят заедно във VR. Ще има и аватари, които ще бъдат интелигентно пригодени да подхождат на потребителите на базата на профилните им снимки във Facebook.

Освен това Facebook съобщи за подобрения на платформата Messenger, с които да се увеличи използването в нея на ботове - софтуерни инструменти, които може да бъдат ползвани от бизнеса, за да се взаимодейства той с клиентите по автоматизиран начин, потенциално позволявайки им да се наемат по-малко хора в колцентровете. 

Компанията посочва, че 100 000 бота са разработени за Messenger до момента. 

Развита е възможност потребителите да добавят бизнес ботове в групов чат в Messenger, така че няколко души едновременно да комуникират с бота. 

Има и поддръжка вече на QR кодове, които да бъдат показвани на събития и да бъдат фотографирани с телефони, за да се активират свързани ботове, които да могат да отговарят на въпроси на хората за събитието. 

Въведен е "discover" таб в Messenger - на началния му екран, за да се показва кои са в момента използваните ботове и кои са най-популярните. 

С други думи, ботовете ще навлизат все повече в Messenger и общуването с хората в него ще се смесва с изпращането на съобщения до тях. 

Messenger освен това добавя способността да се използват Spotify добавки, за да може да се споделя музика и да се пуска такава в чатовете. Apple Music скоро ще може да се използва така. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ