Виц: Трите плика на шефа

Политика за бисквитки

Нов мениджър заема ръководен пост в голяма фирма. Ден преди да стане шеф, той се запознава с досегашния си предшественик, който му казва „Ще ти помогна да навлезеш бързо в работата. Оставям ти три номерирани плика за писма в чекмеджето на бюрото. Отворяй по един всеки път, когато компанията е в криза и не знаеш какво да правиш."

Три месеца по-късно във фирмата възникнал сериозен проблем и новият шеф изведнъж се сетил за „завещанието“ на предишния директор. Отворил първия плик и вътре открил бележка: „ОБВИНИ ТОЗИ, КОЙТО Е ЗАЕМАЛ ПОСТА ПРЕДИ ТЕБ!“ Мениджърът решил да последва съвета и бурята отминала.

Половин година по-късно компанията била изправена пред сериозни проблеми с качеството на продукцията. Шефът отворил втория плик и вътре открил съвета: „РЕОРГАНИЗИРАЙ“. Веднага се заловил да изпълни препоръката и не след дълго и тази криза отшумяла.

Известно време нещата вървели по мед и масло, но, естествено, корпоративното щастие не е вечно и възниквал трети проблем. Положението било толкова сериозно, че служителите се разбунтували. Шефът мислил, чудил се пък накрая решил да отвори и последния плик. А в него пишело: „ПОДГОТВИ ТРИ ПЛИКА ЗА ПИСМА!“.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 9 до 15 февруари
PepsiCo Foods пусна първата си продуктова линия, водена от създатели
Евгения Александрова: Най-големият риск за онкоболните е преди откриването на диагнозата
На днешната дата, 10 март. Рождениците днес
Древен „коректор“: Египетски папирус показва как художниците правели корекции
The Guardian: Баба Ванга се използва като инструмент за проруска пропаганда
The Washington Post: Войната срещу Иран носи повече икономически щети на Азия и Европа, отколкото на САЩ
Времето: Сутринта - мъгли, после пак ще е слънчево