Американски астронавт ще гласува за президент на САЩ от космоса
Астронавта на НАСА Кейт Рубинс възнамерява да упражни правото си на глас на изборите за президент на САЩ, докато са намира в космоса – на повече от 400 километра над земята, предаде Асошиейтед прес
В момента Рубинс е в т.нар „Звездно градче“, където се намира Центърът за подготовка на космонавти „Ю. А. Гагарин“, Там тя се подготвя заедно с двама космонавти за шестмесечна мисия до Международната космическа станция, която ще започне в средата на октомври.
„Мисля, че е важно всички да гласуват. Ако ние можем да го направим от космоса, то аз съм убедена, че хората могат да го направят и на Земята“, коментира тя.
Повечето от американските астронавти живеят в град Хюстън, щата Тексас. Според щатските закони, астронавтите могат да гласуват от космоса по електронен път. От контролната зала на мисиите на НАСА препращат електронната бюлетина до МКС и след това препраща вече попълнената бюлетина към местната избирателна комисия.
„Участието в нашата демокрация е изключително важно. Ние считаме за чест това, че имаме възможността да подадем своя вот от космоса“.
Това не е първият случай, в който астронавти на НАСА са гласували на избори от космоса. Самата Рубинс и Шейн Кимбро вече са подавали бюлетини от борда на МКС.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Германският финансов министър: Опасенията за недостиг на керосин са основателни
ЕС |Завръщането на древните семена: Наистина ли лимецът и спелтата са по-полезни от пшеницата и царевицата?
Наука и Здраве |Историята на Anthropic: От $0 до $800 млрд. за 5 години
Компании |Къде в Европа подкрепата за електромобилите е най-силна?
Автомобили |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Иран отново затвори Ормузкия проток
Свят |Времето: Облачно, ветровито и дъждовно
България |БНБ пуска нова възпоменателна монета за 150-годишнината от Априлското въстание
Общество |200-годишен съвет за това как да привлечете скептиците на своя страна
Техники за успех |Завръщането на древните семена: Наистина ли лимецът и спелтата са по-полезни от пшеницата и царевицата?
Наука и Здраве |Къде в Европа подкрепата за електромобилите е най-силна?
Автомобили |На фокус следващите седем дни: Уорш, преговори за мир и влошаване на икономическата среда
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.