Жената е… идеи, любов, толерантност, уют

Политика за бисквитки

Тя е и герой на специалното издание, което от години е един от най-успешните продукти под бранда "Мениджър". В Международния ден на жената и майката отваряме отново страниците на този специален брой, излязъл в края на миналата година и започваме да представяме историите за лидерството с мисия на героините от "Жената е...Доброто начало".

В него сме погледнали към нея през призмата на каузите и дарителските инициативи, в които влага сърце и енергия. Проявява силните си страни на грижовна майка, вдъхновител на екипи и инициативи, които в крайна сметка ни движат напред. За нас това не са просто роли.

За екипа ни бе сладко предизвикателство да подбере и разкаже интересни истории, които допълват образа ѝ. А знаете, че той изначално е вдъхновение в работата на много творци – писатели, поети, художници, дизайнери...

Един от класиците в българската литература, Йордан Йовков, ѝ рисува провокативни и смели портрети като носител на промяната: „Жената, момче, е рай, жената е вечна мъка. Жената е рибя кост. Като ти заседне в гърлото, ще се задавиш“, описва той образът на Албена.

В този брой има съдби, които наистина засядат като кост в гърлото, като тази на младата сирийска лекарка Амани Балур, на Анна Политковская, Таня Величкова и Станимира Георгиева.

Основната ни цел преди всичко беше да ви покажем примери със смисъл, да ви провокираме да подкрепяте, да давате и да търсите добротата, също както нашите героини.

И да изваем контурите на красотата. Защото сме съгласни с това, което казва една от най-обаятелните жени в киното Одри Хепбърн: „Красотата на жената не е в лицето, истинската красота на жената е отразена в душата ѝ. Тя е грижата, която дава с любов, страстта, която показва. Красотата на жената расте с отминаващите години“.

Приятно четене!

 

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Домът на рок легендата Ози Озбърн се продава за 17 милиона долара в Лос Анджелис
САЩ и Иран се споразумяха за двуседмично прекратяване на огъня и план за отваряне на Ормузкия проток
Времето: Жълт код за силен вятър е обявен в цялата страна
Саркози оспорва вината си по делото за Кадафи: „Дължа истината на Франция“
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно
Испански политици в спор за преместването на „Герника“ на Пикасо
Изкуственият интелект поглъща трафика на уебсайтовете
Прокурорската колегия на ВСС отказа да освободи Сарафов като и.ф. главен прокурор