Volkswagen преодоля ключова бариера за уреждане на дизелгейт в САЩ
Германският автомобилостроител Volkswagen преодоля днес ключово препятствие за извънсъдебното уреждане на скандала „дизелгейт” в САЩ със споразумение за близо 15 млрд. долара, предаде Асошиейтед прес.
Федералният съдия от Сан Франциско Чарлз Брейър даде предварително одобрение за споразумението.
Volkswagen ще плати малко над 10 млрд. долара, за да изкупи обратно проблемните дизелови коли или за да ги ремонтира, както и да изплати на собствениците между 5100 и 10 000 долара за причинените проблеми.
Подробностите за поправките на колите все още не са окончателно договорени.
Решението на съдията позволява на адвокатите на концерна да уведомят собствениците за условията, включително да използват сайт за споразумението, за да определят размера на компенсацията, която ще получат. Собствениците могат да възразят срещу условията или да решат да не се включат в споразумението и да съдят компанията самостоятелно.
Очаква се съдия Брейър да обяви окончателното си решение през октомври.
Според клаузите на споразумението германският автомобилопроизводител ще трябва също да даде на властите 2,7 милиарда долара за смекчаване на последиците върху околната среда, както и да похарчи още 2 милиарда долара за поощряване на технология за превозни средства с нулеви емисии в САЩ.
Източник: БТА
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Мениджърът на националите на Англия повика за Световното вратар без нито един мач във Висшата лига
Спорт |Турция връща ценни антики с помощта на изкуствен интелект
Свят |Акциите на Super Micro се сринаха, след като САЩ повдигнаха обвинения срещу нейни служители за контрабанда на AI чипове в Китай
Технологии |Alibaba отчете 66% спад на печалбата, залага на приходи до 100 млрд. долара от изкуствен интелект
Компании |НАСА връща Artemis II на стартовата площадка за априлския полет
Любопитно |Димитър Хаджидимитров: Още следващата седмица дизелът ще бъде над 1,60 евро
Общество |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |Времето: Посрещаме астрономическата пролет с облаци и валежи
България |Израел започва нова вълна от атаки срещу Иран
Свят |Тръмп сравни атаката срещу Пърл Харбър с действията на САЩ в Иран
Свят |България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през четвъртото тримесечие на 2025 г.
ЕС |Европейските авиокомпании предупреждават: по-високите цени на горивата ще се платят от пътниците
Бизнес |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.