130 проекта кандидатстваха за Наградите за иновации на Френско-българската търговска и индустриална камара

130 проекта кандидатстваха за Наградите за иновации на Френско-българската търговска и индустриална камара

Четири компании и една бизнес личност бяха отличени в четвъртото поред издание на годишните Награди за иновации, организирани от Френско-българската търговска и индустриална камара. 130 кандидатури се включиха в конкурса тази година. Те бяха оценявани от пет различни състава на жури, включващи експерти от Управителния съвет на организацията, представители на бизнеса, на Посолството на Франция, както и на медиите.

Победителите бяха обявени на стилна церемония с над 270 гости сред които вицепрезидентът Илияна Йотова, вицепремиерът по управление на европейските средства Атанас Пеканов, Н.Пр. г-н Жоел Мейер, посланик на Франция, както и представители на институциите, партньори и членове.

„Целта на този конкурс е да привлече вниманието към иновативни решения и значими проекти, реализирани от компаниите през 2022 г., година на тежки геополитически и инфлационни кризи. Въпреки трудностите, компаниите демонстрираха устойчивост и ето ни днес по-силни и по-конкурентни!“, заяви Стефан Делайе, председател на УС на ФБТИК в приветствие към участниците в конкурса и гостите на официалната церемония.

Наградата за „Иновативен проект“ получи „Vedamo“, платформа за онлайн, хибридно и смесено обучение. В сравнение с други бизнес инструменти, VEDAMO е специално създаден за образование. Той има цял набор от функции, специфични за нуждите на учители и ученици.

В категорията „Стартъп“ победител е компанията „LAM'ON“, която произвежда ламиниращи фолиа на био основа и биоразградими опаковъчни фолиа. Иновацията се крие в защитената рецепта и производствения метод, който позволява използване на индустриалните стандартни полимерни екструдери по нов начин.

Компанията „Темида“ получи награда в категорията „Корпоративна и социална отговорност“ заради тяхната ангажираност в сферата на безплатните финансови консултации и безплатни съвети за дълговете на физически лица. Проектът цели да информира хората за рисковете от кредитите, както и да предотвратява свръхзадлъжнялост на физическите лица.

Наградата за „Бизнес личност на годината“ беше връчена на Цветанка Минчева, главен изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на УниКредит Булбанк и Председател на Съвета на жените в бизнеса в България, заради нейния огромен принос към бизнес общността в България.

„Специалната награда на журито“ грабна проектът “Шарена Задруга” - международен център за занаяти и кулинария в едно от най-старите села в Стара планина, който възражда български занаятчийски и готварски традиции в партньорство с водещи световни експерти, чрез модерен подход и най-нови технологии. Инициативата вдъхва живот на исторически сгради, създавайки нови възможности за развитие на региона и поставянето на село Голяма Желязна на световната карта.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ