17 компании се борят за златните отличия на КРИБ

Икономика

17 компании се борят за златните отличия на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ). Наградите ще бъдат връчени на официална церемония по време на Пролетния бал на КРИБ, който ще се проведе на 29 април в Интер Експо Център.

Осем компании са номинирани в категория "Качество". Това са Асарел Медет, Девня Цимент, Елит Травел Интернешънъл, Минстрой Холдинг, Сименс, Томбоу България, Холсим България и Юробанк България. За оценката в тази категория значение имат отношението и работата с клиентите, качеството на процесите, управлението на доставките, политиката на ръководството за развитие на бизнеса и неговата ангажираност, управлението на компетентността и провеждането на обучения, наличието на инструменти за постоянно подобряване на качеството, съобщи „Стандарт”.

В категория "Растеж" за престижното първо място се борят Аурубис България, Градус-1, Ден и Нощ, Лидл България, Минстрой Холдинг, Трейс Груп и Уолтопия. Критериите за оценка са нарастването на активите на компаниите, разкритите нови работни места, ръстът на печалбата, оборотите, инвестициите, продажбите, приходите от износ, както и ръстът на производителността.

Пет компании са номинирани в категория "Иновации" - Астр Зенека България, Каолин, Минстрой Холдинг, Солвей Соди и Юробанк България. Оценката ще се направи по няколко измерителя като брой патенти за последните 5 години или брой подадени заявления за патент и полезни модели, продажби на иновативни продукти като процент от общия пазар, процент продажби на нови продукти от общите на компанията и очаквания за разширяване на пазарния дял. Значение имат и разходите на компаниите за изследване и развитие, възвращаемост на инвестициите за нови продукти, навлизането на нови пазари в чужбина. Председателят на КРИБ Кирил Домусчиев ще връчи и специална награда за цялостен принос за развитието на българската икономика.

Ще бъде връчена също така Награда на Председателя на УС на КРИБ, например за особен принос към икономическото развитие на България или други особени заслуги.

Наградите са точни реплики на кана от легендарното златно съкровище, открито край Над сент Миклош (дн. Сън Николау Маре, Румъния), за което историците ни са категорични, че е принадлежало на хан Крум.

Наградите на КРИБ за качество, растеж и иновации, както и за цялостен принос в развитието на българската икономика, бяха учредени в началото на 2015 г. и ще се присъждат всяка година.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Стажантка в щабквартиранта на NATO в Брюксел е арестувана за шпионаж
Съществуват два типа устойчивост. Вероятно игнорирате единия