Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Facebook = 33,7 млрд. долара
Най-голямата мрежа за социални контакти Facebook беше оценена от инвеститори на 33,7 млрд. долара, съобщи „Файненшъл Таймс”.
В последно време интересът към акциите на компанията, сключвани на вторичния пазар, се увеличи значително. Това се дължи на слуховете, че Facebook скоро ще стане публично дружество, смятат пазарни анализатори.
Цената на акциите от капитала на Facebook в момента е 76 долара за брой. Книжата се търгуват единствено на вторичен пазар, тъй като компанията все още не е публична.
Оценката Facebook надвишава пазарните капитализации на Yahoo (18,3 млрд. долара) и Ebay (30,1 млрд. долара).
От ръководството на социалната мрежа обаче отрекоха слуха, че компанията ще стане публична в близките месеци, като заявиха, че това ще се случи най-рано през 2012 г.
Като непублична компания Facebook има по-малко от 500 акционера.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Германски изследователи предупредиха, че основаният на правила световен ред „се разпада“
Свят |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Цитат на деня
Цитат на деня |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.