Facebook = 50 млрд. долара

Икономика

Социалната мрежа Facebook привлече 450 млн. долара от американската банка Goldman Sachs и 50 млн. от руската инвестиционна компания Digital Sky Technologies, съобщава „Ню Йорк Таймс“, позовавайки се на анонимен източник. От Facebook са сключили сделка с двете компании, благодарение на която сайтът се оценява на над 50 млрд. долара. Така, най-голямата социална мрежа вече е по-скъпа от eBay и Time Warner.

Инвестицията на Goldman веднага провокира спекулации, че Facebook може да стане публична компания и да излезе на свободния пазар, отбелязва BBC.

Смята се, че американската Федерална комисия по ценните книжа и фондовите борси следи под лупа активната търговия на акции от сайтовете за социална комуникация Facebook, Twitter и LinkedIn, чиято популярност расте главоломно. По закон компаниите в Щатите с повече от 500 акционера са задължени да оповестяват публично част от информацията си, независимо дали са подали документи са първично публично предлагане.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер