Hyundai предупреди за сериозно прекъсване на производството

Икономика

Hyundai, най-големият производител на автомобили в Южна Корея, предупреди за сериозно нарушаване на производството, поради недостиг на части за двигатели, предава BBC. Стачка на служителите в доставчика Yoosung Enterprise е засегнала производството и може да го прекъсне за определен период от време. Yoosung произвежда бутални пръстени, които са ключови компоненти за автомобилните двигатели.

Hyundai вече спря производството на дизелови двигатели в завода си в Улсан и предупреди, че недостиг на части може да принуди компанията да спре производството си и на бензинови двигатели. Прекъсването на доставките може да засегне и дъщерното дружество на Hyundai, Kia Motors. Yoosung също така доставя части и за корейските звена на General Motors и Renault.

Прекъсването на производството в Южна Корея идва в момент, когато производителите в страната са на път да вземат пазарен дял от своите японски конкуренти, които страдат от недостиг на части поради кризита, причинена от земетресението и цунамито от 11 март.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
Дългогодишният кадър на ГЕРБ Делян Добрев обяви, че напуска парламента
На днешната дата, 20 юни. Имен ден празнуват Бисер, Бисера, Наум
Шефът на бюджетната комисия в НС: Доходи няма да бъдат замразявани, те ще растат, но не на база кредити
Ритейлът се превръща в технологичен бизнес
Вицепремиерът Атанас Пеканов: С четвъртото плащане по ПВУ България ще получи 68% от средствата
11 души са в критично състояние след тежък сблъсък на два влака в Англия