Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Mondelez придобива компанията за енергийни барчета Clif Bar & Co. за поне 2,9 млрд. долара
Производителят на пакетирани храни Mondelez International Inc. съобщи, че ще придобие компанията за енергийни барчета Clif Bar & Co. за поне 2,9 млрд. долара в сделка, която ще добави марките Clif Bar, Luna и Clif Kid към хранителния бизнес на Mondelez, предаде „Уолстрийт джърнъл“.
От компанията заявиха, че ще продължат да управляват бизнеса на Clif Bar от централата му в Емервил, щата Калифорния, както и че ще продължат производството на продукти в заводите в Индиана и Айдахо.
Mondalez съобщи, че очаква сделката да бъде финализирана до третото тримесечие.
Компаниите от хранителния сектор напоследък казват, че ще продължат да повишават цените на фона на растящите разходи. Изпълнителният директор на Mondelez Дирк Ван де Пут каза този месец, че увеличението на цените на компанията не е довело до ограничаване на покупките, което според него е изненадващо. Той обаче посочи, че през следващата година ще има още повишения на цените.
Clif bar е основана през 1992 г., като през 2000 г. отхвърля оферта за придобиване от Quaker Oats за 120 млн. долара.
Това не е първата покупка на Mondelez през тази година, като през април компанията обяви, че ще плати 1,3 млрд. долара, за да придобие бизнеса за захарни изделия Ricolino от Grupo Bimbo.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |Smallman с ново видео и нова песен
Култура | Advertorial |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Липсващ протеин може би предизвиква част от случаите на аутизъм
Наука и Здраве |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.