Над хиляда милионери от трети страни са купили имоти в Гърция и са се пренесли там

Икономика

Над хиляда милионери от трети страни са закупили имоти и са се пренесли да живеят в Гърция, съобщи БНР. Страната се намира в първата десетка на държавите, които привличат световния икономически елит според проучване на Световната организация за икономическо развитие, публикувано в гръцките медии. За две години 1200 чужденци със собственост над милион евро са се установили в Гърция, което я превръща в осмата най-популярна дестинация в света.

Гърция предлага различни програми с данъчни облекчения при инвестиране от чужденци до привличаве на заможни пенсионери. Пристигналите в страната милионери съобщават, че са били привлечени от мекия климат, добър начин на живот и предлаганите на пазара луксозни имоти.

Чужденците с голямо богатство, които са предпочели да се преместят в Гърция, са предимно от САЩ, Обединените арабски емирства, Великобритания, Русия и Монако.Те инвестират не само в имоти за живеене, но и хотели, строителство и индустриални комплекси. Те са прехвърлили данъчния си адрес в Гърция и плащат данъци в страната, съобщават от финансовото министeрство.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Еврокомисията започва мащабна кампания за наемане на експерти за Службата по изкуствен интелект
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Брюксел разследва внос от Балканите за предполагаемо заобикаляне на митата върху китайски стоки
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Милиони безработни и криза за таланти - защо работодателите не намират хора, а много млади висшисти трудно започват кариерата си?
75% от служителите определят Алианц България като страхотно място за работа
Тестът с вестник на Уорън Бъфет, който може да спаси мениджърите от фатална грешка
ЕЦБ прогнозира ускоряване на растежа на възнагражденията в еврозоната до 2027 г.
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението