Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Българска фирма търси да наеме баби
На фона на проблемите с ниските пенсии и застаряващото население у нас, българската фирма Snug Essentials си е поставила за цел да открива работни места не за програмисти или икономисти, а за колкото се може повече български баби.
Екипът на фирмата развива онлайн бизнес, като наема пенсионерки да правят това, в което най-много ги бива – да плетат. Но не какво да е, а калъфи за смартфони, таблети и лаптопи, които след това се продават по различни международни канали в интернет.
„Ние рядко оценяваме плетивата, създадени от нашите баби и майки. Повечето българи дори не им обръщат внимание и предпочитат да носят китайски, масово произведени „модни“ дрехи. Открихме обаче, че много чужденци харесват ръчно изплетените чудесии от бабите в България и с удоволствие ги закупуват. Затова решихме да използваме този интерес и да започнем да продаваме модерни и практични плетива в чужбина, чрез различни интернет канали“, разказва Петя Митева, основателка на Snug Essentials.
Фирмата разпространява плетените калъфи за дигитални устройства чрез своя профил в най-популярната глобална платформа за ръчно изработени стоки Etsy, както и чрез профилите си в eBay, Facebook и други интернет канали. Предстои и откриването на собствен онлайн магазин.
Към момента за фирмата работят шест баби от гр. Пловдив и неговата околност, както и една в София, а плановете на екипа са скоро техният брой да се удвои. „Ние сме реалисти и съзнаваме, че това не е голяма бройка в сравнение с броя на пенсионерките в България. За нас обаче е важно, че вече доказахме ефективността на този модел и се надяваме в бъдеще дейността ни да се разраства, а защо не и други предприемачи да започнат свои проекти в тази сфера“, коментира Петя Митева.
Самите работнички също са много доволни. Те получават заплащането за труда си предварително, а целият риск, свързан с реализацията на продукцията, остава у Snug Essentials. Не по-малко важни за тях обаче са и високата оценка на труда им, както и фактът, че произведените от тях продукти се използват и се харесват на хората.
Ключови думи
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.