Няма да има по-ниско ДДС върху храните

Няма да има по-ниско ДДС върху храните

Правителството не обсъжда вариант за намаляване на ДДС върху храните. Това каза пред БНТ министърът на земеделието Димитър Греков. Той опроверга информацията, че се водят разговори за ставка от 10% върху произведените у нас плодове, зеленчуци, месо и млечни изделия.

По думите на земеделския министър идеята на правителството е да стимулира „нашите земеделски производители чрез допълнителни субсидии, допълнителна дотация, също така и облекчаване на някои режими относно ползването на европейските субсидии, но намаляването на ДДС не е обсъждано досега”. 

„След като се повиши субсидията за нашите земеделски производители, защото в определени сектори на нашето земеделско производство почти не са достигали пари, така че данъчната ставка няма много да им помогне”, обясни Греков.

„По-скоро е необходимо да налеем пари, да осигурим едно по-рентабилно земеделско производство, което може да помогне да се стимулира това производство, да се вдигнат на крака нашите земеделски производители, така че да произвеждат конкурентно способна продукция, която ще излезе с лице срещу румънската земеделска продукция”, допълни земеделския министър.

Досега са се давали средства за единица площ, уточни министър Греков и допълни, че не всички продукти се нуждаят от еднаква инвестиция. Това означава, че трябва да имаме диференцирано заплащане на отделните култури.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Пеевски: Отказваме да приемем престъпното решение на ЦИК
На днешната дата, 5 септември. Имен ден празнуват Захари, Захария, Захарина, Зара, Елисавета
ЦИК отказа регистрация на "ДПС - Ново начало" за частичните избори на 20 октомври
Германското правителство одобри данъчни облекчения за електромобили
Си Цзинпин обеща на Африка финансиране за над 50 млрд. долара и откриване на 1 млн. работни места
Структурата е в основата на ефективните работни срещи
Научете детето да мисли самостоятелно
Вашият бизнес никога няма да успее, ако пренебрегнете тази ключова стъпка