Петролът падна под $100, усети се и у нас

Икономика

Цените на петрола се сринаха на фона негативните данни за заетостта в САЩ през април. Вчера данните Министерството на труда на САЩ за неселскостопанската заетост показаха, че увеличението за април е със 115 хил. работни места спрямо предходния месец.

Очакванията на анализаторите обаче бяха за ръст от около 160 хил. работни места, което разклати пазарите. В същото време обаче безработицата в САЩ се понижава през април до най-ниското си ниво за последните три години, или 8,1% при 8,2% за март.

Днес цената на юнските фючърси на американски суров петрол, търгуван на Нюйоркската борса паднаха с 4,05 долара, 3,9% до 98,49 долара за барел. Петролът от типа брент поевтиня с 2,9 долара, до 113,18 долара.

Вчера „Лукойл България” намали цените на бензина на едро с около 1%, което даде отражение на цените на дребно, които падат с около 0,02 лв. днес. Ето как изглеждат те по бензиностанциите на „Лукойл”:

  • Бензин А95Н – 2,62 лв. за литър;
  • Бензин А98Н – 2,78 лв. за литър;
  • Дизелово гориво – 2,63 лв. за литър;
  • Пропан бутан – 1,29 лв. за литър.

Вчера страната ни попадна в негативен доклад на руския Център за икономически изследвания „РИА-Аналитика". Според него България е на трето място в Европа по скок на цената на бензина, като за първите три месеца на годината тя се е увеличила с 14,9%. Преди нас са единствено Унгария (15,6%) и Полша (15,1%).

Повече подробности четете тук.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 21 януари. Бабинден по стар стил, имен ден празнуват Агнеса, Валерия, Максим, Максимилиан
Тръмп за Гренландия: Няма връщане назад
Асошиейтед прес: Нетаняху се съгласи да се присъедини към Съвета за мир на Тръмп
Гейтс и OpenAI инвестират в изкуствен интелект за здравеопазването в Африка
След 53 дни на протести гръцките фермери се оттеглят от блокадите
Парламентът реши на първо четене да закрие Комисията за противодействие на корупцията
Технологичният гигант Sony отделя телевизионния си бизнес в предприятие с китайци