Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Пресметнаха стойността на членството на Великобритания в ЕС

Всяка година средното британско домакинство получава 3000 лири от членството на страната в Европейския съюз. Еврочленството възлиза на 4-5% от годишната икономическа производителност на Великобритания. То носи на страната между 62 и 78 млрд. лири годишно.
Това пресметнаха от Конфедерацията на британската индустрия - CBI, основният бизнес лобист в страната, цитиран от Би Би Си. Организацията посочва, че принадлежността на Обединеното кралство към ЕС е „преобладаващо полезна за бизнеса” и не бива да се излиза от Евросъюза, с бележката, че все пак реформи са нужни.
Сред тези реформи CBI посочва необходимостта от премахване на ограниченията пред електронната търговия от страна на ЕС и „промяна на фокуса” на работата на европейските комисари. В доклад, изготвен след допитване до членовете на групата, групата изтъква, че бизнесът във Великобритания иска мораториум върху законодателството, което може да се прави на национално равнище.
„Разгледахме ситуацията отвъд политическата риторика, за да изследваме предимствата и недостатъците на европейското членство, и британският бизнес е единодушен – единният пазар е основополагащ за бъдещето ни. (…) По-добре да сме вътре в един реформиран Европейски съюз, отколкото отвън, без влияние. Всяка година членството допринася 3000 лири за всяко домакинство в страната”, обясни Джон Кридланд – главен директор на CBI.
Британското правителство иска да договори нова сделка с Европейския съюз. Премиерът Дейвид Камерън заяви, че ЕС трябва да се промени, за да не бъдат Великобритания и другите страни членки ограничавани от всичките му решения. Под натиска на своята консервативна партия той обеща на британците референдум за членството в ЕС, ако спечели следващите парламентарни избори.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Френският премиер в оставка: Рискът от предсрочни избори намалява
Политика |Премиерът: Наблюдаваме целенасочени въздействия върху политическата среда, целящи нестабилност
Политика |До 7500 лв. може да получи едно семейство, пострадало от наводненията
България |Нобеловата награда за химия беше присъдена за разработка на метало-органични рамкови структури
Свят |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Общество |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Островът Ташироджима: Царството на котките
Любопитно |Цената на златото за първи път премина прага от 4 000 долара
Финанси |Времето: Жълти, оранжеви и червени кодове за валежи в Северна България
България |Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт
Финанси | Коментари |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.