Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Проучване: Гъвкавото работно време повиши производителността на труда
63% от българските фирми съобщават, че производителността им се е повишила в резултат от по-гъвкавите форми на работа, а 47% свързват увеличените приходи пряко с гъвкавата организация на работа, според новото проучване на "Регус", глобален доставчик на офис решения. В проучването са взели участие над 16 000 висши бизнес мениджъри в цял свят.
Респондентите също така твърдят, че се чувстват по-мотивирани и с повече енергия благодарение на гъвкавата организация на работата (51%), като с това може би показват как биха могли да станат по-продуктивни и да генерират повече приходи. Гъвкавата организация на работа, с която се подобрява мотивацията и здравето на служителите, изпълнява важната роля на инструмент за задържане на таланти и като осигурява на бизнеса ценни начини за възнаграждаване и привличане на ресурси.
67% от респондентите декларират, че работят в движение повече, отколкото преди, 44% от респондентите заявяват, че служителите в тяхната компания се чувстват в по-добро здравословно състояние в резултат на гъвкавите начини на работа, показва още изследването. 90% от респондентите очакват рязко увеличение на броя на хората, които ще се ориентират към работа на непълно работно време в даден момент от тяхното кариерно развитие. В глобален план малките предприятия приемат гъвкавата организация на работата с повече готовност от големите бизнес организации, като 80% от служителите казват, че в тяхната компания се работи по-гъвкаво, отколкото преди, в сравнение с 68% от работещите в големи предприятия.
"Вследствие на напредъка на мрежите и технологиите, както и на потребностите на служителите от по-добър баланс между работата и личния живот, гъвкавите начини на работа се превърнаха по-скоро в норма, отколкото в изключение. Това проучване потвърждава, че гъвкавата организация на труда има своите основания, тъй като разкрива, че продуктивността и генерирането на увеличени приходи са директно свързани с гъвкавите условия на работа. Хората в бизнеса работят в движение повече, отколкото преди, което прави наличието на центрове за работа във всеки град една все по-атрактивна възможност, особено за малките предприятия, които не могат да разчитат на мрежа от офиси на компанията извън централата им", коментира говорителят на "Регус", Гари Гъртлър.
С промяната на очакванията и потребностите на служителите работата на непълно работно време става все по-разпространена, не само за лицата на свободна практика, работещите майки и възрастните служители, но и за представителите на поколението Y, покзва изследването.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.