Топлата зима удари модната индустрия

Икономика

Топлата зима тази година удари модната индустрия в цяла Европа и в САЩ. Тя се отразява на на българския пазара.

Продажбите на якета през ноември и декември в Щатите са се свили с 10%, а тези на шапки, ръкавици и шалове във Великобритания са с цели 32% надолу. Това струва на компаниите около 1 млрд. долара, твърдят експерти, цитирани от Cи Ен Ен.

Британската марка Next неочаквано отчете доста слаби продажби около коледните празници. Магазините на H&M също обвиняват хубавото време за разочароващите си резултати през декември.

Компании като Macy’s и Gap бяха принудени да удължат коледните си разпродажби и след празниците, за да привлекат интереса на клиентите.

Според експерти топлата зима е засегнала между 2 и 8% от приходите в бранша. При дебелите зимни дрехи делът е още по-голям - до 40%.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Испански медии: Българският пилот Никола Цолов влиза във Формула 1 от 2027 година