186 сигнала са постъпили до момента в МВР за купуване на гласове

Общество

Общо 186 сигнала са постъпили в Министерството на вътрешните работи (МВР) за купуване на гласове до тази сутрин. Това заяви пред журналисти служебният вътрешен министър Калин Стоянов, цитиран от БТА.

Образувани са 74 досъдебни производства, като най-много са те на територията на област Бургас и Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР).

При случаите и подходите при опитите за купуване на гласове няма нищо ново, коментира служебният министър. Става въпрос предимно за опрощаване на дългове, вересии или някаква друга финансова облага, поясни Калин Стоянов.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“