Христо Алексиев: Правителството няма да преговаря за нов договор с "Газпром"

Българското правителство не възнамерява да води разговори за нов краткосрочен, средносрочен или дългосрочен договор с „Газпром Експорт“, а единствено разговори за получаване на количества по съществуващия договор. Това каза служебният вицепремиер по икономическите политики Христо Алексиев по врема на видеоразговор с генералния директор на дирекция „Енергетика“ в ЕК Дите Юл Йоргенсен и с министъра на енергетиката Росен Христов, съобщиха от правителствената информационна служба.
„Считаме, че такова действие не бива да се предприема от служебно правителство. Само редовен кабинет и парламент могат да вземат решение за поемане на такъв нов, бъдещ ангажимент“, смята Алексиев.
Йоргенсен е заявил, че Европейската комисия (ЕК) ще подкрепи България в преговорите с доставчици на природен газ.
От Брюксел потвърдиха необходимостта от продължаване на засиленото регионално сътрудничество с регионалната работа група в рамките на Енергийната платформа на Европейския съюз (ЕС), която цели диверсификация на енергоносителите. "Това се отнася и до терминалите за втечнен природен газ, преминаващи през Гърция и Турция", посочват от пресслужбата на правителството. "Двете страни се договориха да предприемат съвместни действия с международни партньори с оглед подпомагане диверсификацията на доставките за България", уточняват още от Министерски съвет.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Последното откритие на Перперикон свидетелства за храм, посветен на култа към Слънцето
Любопитно |ФБР разследва хакерски атаки срещу над десет технологични компании и юридически фирми
Свят |ЕС орязва квотите за внос на стомана в опит да съживи местното производство
ЕС |Румен Христов предлага президентът да няма право да участва в политика до две години след мандата си
Политика |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Общество |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |Островът Ташироджима: Царството на котките
Любопитно |От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
България |Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт
Финанси | Коментари |Цената на златото за първи път премина прага от 4 000 долара
Финанси |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.