INTEL дава 200 урока за български STEM център, Microsoft ще обучава учители

INTEL дава 200 урока за български STEM център, Microsoft ще обучава учители

INTEL дава 200 урока за български STEM център, Microsoft ще обучава учители

Американската корпорация за микропроцесори и инегрални схеми Intel предоставя на МОН 200 урока за STEM обучението, които страната ни ще използва както за изграждане на националния STEM център, така и за подпомагане на всички образователни институции. Това става по силата на подписано споразумение между технологичния гигант и Министерството на образованието и науката. Подписи под документа положиха министър Галин Цоков и генералният мениджър за образование на компанията на глобално ниво Сиджем Ертем, съобщиха от Министерството на образованието и науката.

Срещата се състоя в рамките на най-голямото изложение в света в сферата на образованието - BETT 2024, което се провежда в Лондон. Инициативата на Intel „Skills for Innovation“ дава възможност на педагозите да въведат технологии, за да създадат иновативни учебни преживявания, които активно ангажират учениците във всякаква учебна среда – виртуална, на живо или хибридна. С подписаното споразумение страната ни ще има достъп до част от ресурсите като първа стъпка за популяризирането ѝ и по-масово използване в българските училища. В целия процес страните се ангажират и за партньорство по подобряване на съдържанието на български език, за да бъде от максимална помощ на учителите. „Целта е до края на годината всяко българско училище да има STEM кабинет, а тази платформа е още една възможност да въведем по-бързо проектно базираното обучение“, каза министър Цоков.

Над 30 български учители ще бъдат пилотно обучени за работа с инструментите на Майкрософт в образованието базирани на изкуствения интелект. Това бе договорено по време на среща на проф. Галин Цоков с Кейт Максуел, генерален мениджър на глобално ниво в сектор образование на Майкрософт. Обученията ще бъдат водени от директор „Образование“ на компанията за Африка, Централна, Източна и Южна Европа и Среден Изток Джей Ричардс-Хил, която също участва в разговора. Тя се ангажира да бъде в страната ни през следващия месец, а компанията и МОН ще работят и по организирането на съвместен уъркшоп.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ