"Който влезе, не излиза": До 3 метра вълни на Южното Черноморие, особено опасно течение

Който влезе, не излиза: До 3 метра вълни на Южното Черноморие, особено опасно течение

Силен североизточен вятър вдигна червен флаг по Черноморието. Този вятър е типичен за август, но днес се е разразил с особена сила. Морето е опасно за къпане. По цялото Южно Черноморие флагът е червен, предава bTV

„Днес е особено опасно, вълните достигат до 3 метра височина. Скоростта на вятъра е 38 метра в секунда. Има страхотно възвратно течение зад вълната. Който влезе, няма излизане, дори за най-опитните плувци е много трудно да излязат. Много е трудно да се пребориш със силата на морето. Най-лекият вариант е да се задържи три дни, но е нормално да се задържи 6-9 дни“, коментира пред bTV Веселин Илиев, старши спасител на плажа Бургас-Север.

Заради лошите атмосферни условия за отменени туристическите корабчета до остров Света Анастасия. Отменен е и празникът на острова утре.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Протести в Украйна, след като Зеленски подписа закон, насочен срещу антикорупционните органи
Образователното министерство въвежда интегрални задачи в изпитите след 7-и и 10-и клас и увеличава ваканциите
Отиде си роклегендата Ози Озбърн
Българският паспорт се нарежда на 13-то място по сила в света
В кои държави средната заплата не стига, за да си платите наема?
Времето в сряда: Слънчево до обяд, след това - дъжд и гръмотевици
Гърция посреща пикът на екстремните жеги, подготвя план за справяне със сушата
Тръмп обвини Обама в измяна във връзка с разследването за руска намеса в изборите в САЩ през 2016 г.