Министерският съвет предлага продължаване с още 3 месеца на удължителния закон за бюджета

Министерският съвет предлага продължаване с още 3 месеца на удължителния закон за бюджета

Финансовата сметка на България не може повече да стои в изчакване. Това заяви в началото на днешното правителствено заседание служебният премиер Гълъб Донев. Той обяви още, че заради липсата на развитие по приемането на Бюджет 2023 и изтичащия срок на удължителния закон за бюджета, Министерски съвет е внесъл в парламента предложение за продължаване с три месеца на действието на удължителния закон.

"Тъй като работата по проектите за националния бюджет за тази година, както и за бюджетите на НЗОК и ДОО, се оказа в хладилника, се наложи служебното правителство да предложи на Народното събрание следващ вариант за решение, който да даде възможност в малкото време, което остава до изтичането на действието на удължителния закон за бюджета, да се гарантира функционирането на обществените системи.

Вчера Министерски съвет подготви и внесе в Народното събрание предложение за продължаване на действието на удължителния закон за държавния бюджет за 2023 година с още 3 месеца. С продължението на продължението на закона на бюджета ще се осигурят плащанията на държавата към хората до приемането на Бюджет 2023, добави Донев. 

"Финансовата сметка на България не може повече да стои в изчакване. Служебното правителство настоява за отговорно отношение по този въпрос от момента на съставянето на 49-ото Народно събрание. Да се погрижим за счетоводните записи на държавата", призова Гълъб Донев.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп за кмета на Лондон Садик Хан: „Не го харесвам отдавна!“
Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
От Изтока до Запада: Чаят като културен код
Доц. Ангел Кунчев: Ще се имунизирам срещу грип, но не и срещу COVID
На днешната дата, 25 септември. Имен ден празнува Сергей
Има ли недостиг на служители у нас и как този проблем може да бъде разрешен?
Зеленски пред ООН: Русия ще разшири агресията си отвъд Украйна, ако не бъде спряна
Времето в четвъртък: Застудяване и дъжд