МРРБ: Работим за гражданите на Република България, не за политическите интереси на партиите и техните лидери

Общество

Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) категорично заявява, че се противопоставя срещу опитите на политически лидери и партии да използват институцията и нейните агенции за манипулация с цел политически дивиденти. Това се казва в позиция на ведомството, изпратена до медиите.

Работим за гражданите на Република България, не за политическите интереси на партиите и техните лидери. Няма да позволим на никого, включително на Кирил Петков, да се намесва в работата на министерството и да пречи на изпълнението на инфраструктурните проекти, които са от съществено значение за развитието на страната. Не приемаме намесата и лъжите на политическите фигури и ще се борим с всички средства срещу тези опити, се казва в позицията. 

Нека бъде ясно – МРРБ не е игрище за политически манипулации и ние няма да позволим на никого да използва институцията по този начин, пишат от ведомството. 

От МРРБ заявяват по повод среща на Кирил Петков в Агенция „Пътна инфраструктура“ в петък, че той и ресорните му агенции никога не са участвали в работата на министерството. Петков не е и участник в разработването на инфраструктурните проекти или други дейности на МРРБ, включително и изграждането или ремонтни дейности на пътища. Също така никога не е търсено „експертното“ му мнение по темата за реверсивното движение на пътя София-Перник, както и по други теми, се казва още в позицията на МРРБ.

Вчера в профила си във Фейсбук съпредседателят на „Продължаваме промяната – Демократична България“ Кирил Петков съобщи, че е провел работна среща в Агенция "Пътна инфраструктура" с инж. Йордан Вълчев, председател на управителния съвет на АПИ, за напредъка по изграждането на автоматизирано реверсивно движение на републикански път София - Владая - Перник, припомня БТА. 

Ако всичко върви по план, перничани и софиянци ще наблюдават изграждането през 2025 г., а в началото на 2026 г. системата ще бъде в експлоатация, улеснявайки всички пътуващи, пише Петков.

По-късно в друг пост Петков написа: „Борисов звънял в късните часове на нощта по министерствата на служебното правителство, с което той уж нямал нищо общо. Резултатът от изплашения Бойко и неговите министри може да намерите във фейк сайтовете тази нощ. За разлика от теб, Бойко, аз бях в АПИ днес, защото ми пука за хората в Перник, а ти си бил за риба.“ 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
Цитат на деня
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Bloomberg: Schneider Electric преговаря за придобиването на Shelly Group за 1,3 млрд. евро
Стоянов: Правителството търси самолети МиГ-29 само за резервни части
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI