Прокуратурата поиска постоянен арест за шефката на агенция "Митници"

Общество

Поискан е постоянен арест за шефката на Агенция "Митници" Петя Банкова и баща и син Марин и Стефан Димитрови. Тримата бяха задържани при акция срещу контрабандния канал на Никола Николов – Паскал, предаде БНТ.

Софийската градска прокуратура е внесла в съда искане за определяне на най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража" и за тримата. Четвъртият обвиняем, Никола Николов - Паскал се издирва.

Мотивите на прокурорите да поискат постоянен арест за Банкова и баща и син Димитрови са, че има събрани доказателства, от които обосновано да се предложи, че тримата са били част от организирана престъпна група за контрабанда, пране на пари и подкупи. Освен това, ако са на свобода тримата могат да извършат друго престъпление и да попречат на разследването, твърдят прокурорите

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?
Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС