Бащи на шествие за равни родителски права

Общество

Български бащи ще протестират, облечени като Дядо Коледа днес в София, съобщиха от Фондация „Бащи за отговорно родителство”. Целта на родителите е да апелират за равни права на бащите след развод.

У нас е обичайно децата на разведени родители да прекарват Коледата при майките си, оплакват се татковците. Ето защо шествието ще се проведе под надслов „Децата имат нужда от бащите си по Коледа”. Децата имат нужда и от двамата си родители, за да се изградят като пълноценни хора, апелират разделените бащи. Обличайки се като Дядо Коледа, те целят да демонстрират, че таткото също може да дари много радост и празнично настроение на малките.

Ако искате да подкрепите каузата на днешния Ден на бащата, мирният протест започва днес от 13:00 ч по следния маршрут: от пл. Народно събрание по бул. "Цар Освободител", ул. "Леге", ул. "Съборна", пл. "Света Неделя", бул. "Витоша" до Национален дворец на културата, по тротоара и пешеходните зони, извън охраняемите зони на институциите.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Лора Христова с бронз за България на Зимните олимпийски игри в Милано–Кортина
Най-богатите хора мигрират с невиждано в историята темпо. Къде отиват?
Как ще се определя кое домакинство е в положение на енергийна бедност?
Тактиката, която ще ви направи по-харесвани
Президентът Илияна Йотова ще връчи мандат за служебно правителство на Андрей Гюров
Времето: От мъгли и облаци в Северозападна България до слънце на морето
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Нощното светлинно шоу на олимпийския огън в Милано привлича хиляди пред Арката на мира