Девет обвинения срещу банковия обирджия от Сливен

Девет обвинения срещу банковия обирджия от Сливен

Окръжната прокуратурата в Сливен внесе обвинителния акт срещу Стефан Стефанов, който през март държа заложници в местния клон на "Инвестбанк". След 6-месечно разследване срещу него са повдигнати 9 обвинения, съобщиха от ведомството.

Най-тежко е обвинението за извършения на 23 март въоръжен грабеж на сума в особено големи размери - 335 386 лв., 23 800 щатски долара, 13 000 евро и 885 британски лири, на обща стойност 395 730,77 лв., собственост на ТБ "Инвестбанк" АД клон Сливен, като грабежът е придружен с опит за убийство на охранителя в банковия офис - Станчо Станчев.

По отношение на Сефанов са повдигнати 5 обвинения, че е държал като заложници служителите на ТБ "Инвестбанк" АД – Сливен, чието освобождаване поставил в зависимост от изпълнението на определени условия от страна на държавата.

Петров е обвинен още за притежание на боеприпаси - патрони от различен калибър без разрешително и за унищожаване на банково имущество.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Глобалните застрахователни загуби от природни бедствия ще достигнат 107 милиарда долара през 2025 г.
Как да говорите с авторитет?
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Скрита климатична промяна може да е подтикнала епичните тихоокеански плавания преди 1000 години
Още слънце ни очаква в сряда, в котловините ще има мъгли