Доверието в Бойко Борисов пада според "Галъп"

Общество

Доверието в премиера Бойко Борисов е намаляло през април в сравнение с март. Това показват данните от националнопредставителното изследване на социологическата агенция "Галъп интернешънъл", направено за в. "Класа". През март 57% от българите са имали доверие на министър-председателя, през април са вече 55%. Спад има и рейтингът на вицепремиера и вътрешен министър Цветан Цветанов - от 56 на 53%.

Българите губят доверие в цялата политическа класа според проучването на "Галъп". Единици са министрите и политиците, които прибавят по някой процент, и то в рамките на статистическата грешка. Нещо по-съществено има при министъра на културата Вежди Рашидов. Може би заради първата количка боклук, изкарана от бившия МЕИ, където ще бъде "българският Лувър", той вдига рейтинга си от 21 на 26%.

Кметът на София Йорданка Фандъкова повишава доверието в себе си от 32 на 39%.

Любопитно е, че изчезналият от политиката Любен Дилов-син напомни за себе си от журито на "България търси талант" и рейтингът му е скочил от 10 на 13%.

Продължава да се увеличава доверието в българския еврокомисар Кристалина Георгиева - от 49 на 53%. Тя е третият по рейтинг български политик.

Президентът Георги Първанов понася още поражения от сблъсъците с Бойко Борисов и ГЕРБ. За последния месец държавният глава губи 5% и слиза от 50% доверие през март на 45% през април.   

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Най-кратките литературни шедьоври в историята
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“