Край на казината в жилищни сгради, въвежда се данък върху онлайн залаганията

Край на казината в жилищни сгради, въвежда се данък върху онлайн залаганията

Игрални зали вече няма да се откриват в държавни и общински сгради, както и близо до спортни площадки, детски градини и училища. Това предвижда новият проектозакон за хазарта, който депутатите одобриха на първо четене. Освен това кварталните казина, които в момента се помещават в жилищни блокове и държавни сгради ще бъдат задължени да се изнесат от тях.

Игралните зали в столицата ще се окрупнят – те трябва да имат най-малко 50 автомата, а не както беше досега 20, предвижда законопроектът. Залите в градовете с население над 50 хиляди души трябва да имат 30 автомата вместо сегашните 20. Всеки автомат трябва да бъде разположен на площ, не по-малка от 2 кв.м.

Освен това депутатите решиха онлайн залаганията вече да се облагат с данък. Действащият в момента закон не регламентира хазартните игри, организирани чрез телекомуникационни средства и интернет. Законопроектът предвижда онлайн залаганията да се подават в реално време 24 часа в денонощието на данъчните служби, напомня DarikFinance. За целта централната компютърна система на организатора на игрите трябва да има автоматизирана система за съхраняване и подаване на данни за направените залози и изплатените печалби, която да е свързана с НАП в реално време. Всички участници пък трябва да са индентифицирани.

На страницата си в интернет организаторът на играта трябва да посочи търговската си регистрация, издадения лиценз, правилата за игра, както и данни за кореспонденция - телефон и електронна поща.

За първи път се регламентира и рекламата на хазартни игри като се забранява популяризирането им чрез медиите. Законопроектът предвижда още представител на МВР задължително да влиза в състава на комисията по хазарта.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ