Отново пуснаха цар Киро от ареста

Общество

Кирил Рашков отново се радва на живота, след като близо 9 месеца прекара в ареста. Специализираната прокуратура го е освободила в края на работния ден в петък, предава 24 часа.

Веднага ромският бос е бил откаран от близките си в Пловдив.

Прокуратурата е нямала друг избор, освен да го пусне, след като Специализираният съд върна делото срещу цар Киро поради процесуални нарушения. Те се изразявали в това, че не му дали да се запознае с обвинителния акт, тъй като му прилошало и не можел да го прочете.

Максималният законен срок за престой в ареста на Рашков изтече на 10 март. Преди дни той бе доведен в съдебната зала от болницата на Софийския затвор. Тогава защитникът му Иво Найденов пледира, че правата на неговия клиент са нарушени. Ромският лидер бе задържан при зрелищна акция на 10 юли м.г. в хотела му до Понеделник пазар в Пловдив. Повдигнато му беше обвинение за пренасяне на 501 гр. живак от Турция, както и за държане на антики и 2,8 кг амфетамини.

В края на септември м.г. делото на Рашков беше поето от Специализираната прокуратура в София.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Математика с контекст: защо новият формат на НВО залага на природните науки
Парламентът одобри и на второ четене вдигането на тавана на дълга
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Десет години по-късно: Брекзит е коствал 6% от икономиката на Обединеното кралство
САЩ вдигнаха морската блокада на Иран. Моджтаба Хаменей заяви, че Тръмп е сключил сделка „от отчаяние“
Зеленски: Най-добрият начин да се гарантира бъдещето на Европа е с ускорено членство на Украйна в ЕС
На днешната дата, 19 юни. Рождениците днес